O škole

Bc. Andrea Illešová  |   496x  |  

Mateřská škola je dvoutřídní. Děti jsou ve věkově smíšených třídách - Berušky a Motýlci. Mateřská škola se nachází na okraji města Duchcov v blízkosti areálu Bažantnice a Základní školy.

V objektu MŠ se nachází rozsáhlá, členitá zahrada, kterou děti s pedagog. pracovnicemi maximálně využívají. Na školní zahradě mají děti možnost využití několika herních prvků, zahradního domku a pískoviště. Mateřská škola je pravidelně vybavována novým nábytkem, velkým množstvím hraček a výchovných pomůcek, které u dětí rozvíjí tvořivost, fantazii a chuť si neustále hrát se svými kamarády. V létě 2021 proběhla rekonstrukce školní zahrady (nové chodníky, venkovní učebna)

Školní vzdělávací program nese název: "Po chodníčku poznání objevíme svět".

V Mateřské škole se snažíme o to, aby se u nás děti cítily uvolněně, spokojeně, prostě jako doma. Věnujeme se rozvoji individuality každého dítěte a snažíme se o to, aby se děti naučily i zásadám soužití v kolektivu, umění podřídit se kolektivu, pomáhat druhým, slabším a mladším kamarádům nebo se naopak přiučit něčemu novému od dětí starších. Chceme, aby se do výchovně vzdělávacích aktivit zapojili i rodiče a pomohli nám tak působit na děti jednotně. Jde nám přece o společnou věc: Aby byly děti šťastné!

Aktuality
Zveřejněno: 19.11.2021
Přerušení provozu MŠ


Zveřejněno: 24.10.2021
Uzavření MŠ 26. 10. 21

Vážení rodiče v úterý 26.10. bude naše Mš uzavřena z provozních důvodů . Odstávka pitné vody. Tento den měl být uskutečněn Strašidelný průvod okolo rybníku Rosputl. Vzhledem k této nenadálé překážce se celý strašidelný den přesouvá na středu 27.10. Připomínám , aby děti přišly ve středu ráno do třídy v kostýmu . Děkujeme za pochopení.

Zveřejněno: 5.9.2021
Bezpečnostní pravidla

Informace k provozu MŠ Duchcov, Osecká ul. 1314/106 ve školním roce 2021/2022 vzhledem ke COVID-19

 

Ø  Každá osoba je povinna si při vstupu do budovy MŠ a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty ochranným prostředkem dýchacích cest( netýká se dětí, pedagogických pracovnic a osob, které se prokáží potvrzením od lékaře, které dokazuje zrušení této povinnosti ze zdravotních důvodů

Ø  Každá osoba , která vstoupí do objektu MŠ je POVINNA si vydezinfikovat ruce dezinfekčním prostředkem s virucidní aktivitou, která je umístěna u vchodových dveří( netýká se dětí!)

Ø  Zákonný zástupce (dále jen ZZ) aktualizuje v den nástupu do MŠ telefonické kontakty

Ø  Onemocnění dítěte ohlašuje ZZ prostřednictvím sms či hovoru jako při běžném režimu

Ø  Důležité informace sleduje ZZ na interní skupině Předškolák na FB nebo na hlavní nástěnce v budově MŠ

Ø  Pedagogické pracovnice sledují zdravotní stav dětí, a v případě zjištění příznaků onemocnění, neprodleně oznámí ředitelce MŠ a kontaktují ZZ

Ø  ZZ se v MŠ zbytečně nezdržují, omezí pobyt v MŠ na dobu nezbytně nutnou

Ø  Děti nepoužívají dezinfekční prostředky, pouze si ruce omývají 20-30 sekund antibakteriálním mýdlem

Ø  Dítě s příznaky onemocnění (zvýšená teplota, kašel, rýma, únava, bolest hlavy, nevolnost, střevní potíže…) bude izolováno od ostatních dětí a s určenou dospělou osobou vyčká do příchodu ZZ, který byl telefonicky okamžitě informován a požádán o vyzvednutí dítěte

Ø  V případě, že trpí dítě chronickým onemocněním-alergie atd., je ZZ povinen toto doložit zprávou od lékaře – zpráva alergologa specialisty

Zveřejněno: 23.6.2020
Spuštění nových stránek

Dnes jsme pro vás spustili nové internetové stránky školky.

Zveřejněno: 10.5.2020
Provozním podmínky chodu MŠ
Pokyny a informace k provozním podmínkám chodu MŠ od 11.05.2020.
pokyn_covid- rodice.docx
Velikost: 17kb

Zobrazit vše

Kalendář akcí

Dnes je 30. listopadu 2021
a svátek má Ondřej.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pokračováním s tím souhlasíte.